Faydalı Bilgiler,  Kişisel

Uydunet Kullanacaklara Birkaç Tavsiye

İnternet ve teknolojinin hızla gelişmesiyle data kullanımına olan ihtiyacımız gittikçe artıyor. Akıllı telefonlarımız internet olmadan bir işe yaramayacağı için internet paketleri satın alıyoruz. Aynı zamanda evlerimizde de 3G veya ADSL kullanıyoruz. Hatta fiber olan yerlerde yüksek hızlara ulaşmak mümkün.

uydunet

Evlerimizde kullanacağımız alternatiflerden biri olan Uydunet, devlete ait bir kuruluş ve beraberinde Kablo TV hizmeti de sunuyor. Her şehirde olmamakla birlikte büyük şehirlerde mevcut. Ben de bu servisi kullanıyorum ama mutlu değilim. Uydunet kullanmamak için sayabileceğim nedenler şöyle:

1- 24 Aylık taahhütlü tarife ile birlikte verilen Netmaster modemin gücü çok düşük olduğu için modemden uzak odalarda çekim hiç yok. Modemden biraz uzaklaştığımda telefon ve tablette çekim gücü düşüyor, bir sonraki odada ise hiç çekmiyor.

2- Bu problemi çözmek için müşteri hizmetleriyle görüşüp eve servisi çağırdım. Gelen kişi, bu modemlerin gücünün düşük olduğunu değiştirmenin fayda sağlamayacağını, ekstra bir güçlendirici satın almam gerektiğini söyledi!!

3- İptal etmek istediğimde 24 ay taahhüt olduğu için modem ücreti ve geri kalanlarla birlikte yüklü bir miktar ortaya çıktı. Şimdilik beklemedeyim.

4- Müşteri hizmetleri elinden bir şey gelmediğini, modemi değiştiremediklerini söylüyor!!

TTNET ve Superonline’ın olduğu bir alanda, oldukça uygun fiyat politikasıyla yer almaya çalışan Uydunet’in modem tercihinde böyle bir hata yapması ve binlerce aboneyi kaçırması neyle açıklanabilir bilmiyorum?6 Yorum

 • uydunet

  UYDUNET şebekeniz var ise kullanmayı denemeniz gereken bir altyapı gücüne sahip zira beğenmezseniz yasal süreç dahilinde iptal/iade hakkınzı var

 • Uydunet

  Suat bey, uydunet modemlerinde kablosuz çekim gücünün düşük olması wifi üzerinden gelen radyasyon olayını azaltmaktır. Yetkililerden öğrendiğimiz kadarıyla dünya sağlık örgütünün belirlemiş olduğu standartlara uygun olarak üretilmişlerdir. Fakat bende bir kablonet kullanıcısı olarak ek bir cihazı işim olduğunda takıp kullanıyorum. En güzeli falza sinyal sağlıksız olduğu için kullanılacağında aktif etmek. Aslında yeni modemlerde bu problemin çözüldüğü söyleniyor. Şu anki kampanyalarda bu şekilde gözükmekte. http://www.kablonet.com.tr/kampanyalar adresinde kampanya çeşitleri var.

  • Suat SAYGIN

   Modemi kullanmadığım zaman kapatıyorum, bu şekilde daha az radyasyona maruz kalıyorum. Fakat modem açık olduğunda tüm odalarda çekim gücünün yüksek olmasını beklerim. Dediğiniz gibi sanırım yeni kampanyalarda modemlerin bu problemi giderilmiş.

 • NACATİ GÖKMEN

  2 yıl önde uydunet in en ucuz ve hızı en düşük tarifesine 24 ay tahadüt ettim sinyal ara ara çekmediği zamanlar oluyordu ama ben zaten en düşük hıza aboneyim diye aldırmıyordum
  ama 1,5 ay önce tahadütüm bitti yeniden hızını ve fiyatı yükselterek yeniden 24 ay tahadüt te bulundum ama gene ara ara sinyal kalitesi sıfıra düşüyor 4 .kere teknik servis elemanı geldi o anda sinyal iyi oluyor onlarda her şey normal diye gidiyor bilgisayacılara sordum modemi değiştir diyorlar 0 da 200 lira yani uydunetten pek memnun değilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir