İş Hayatı,  Teknoloji

Microsoft Excel ile Yapılmış 8 İlginç Proje

Microsoft Excel, ofis ve ev kullanıcılarının vazgeçilmezleri arasında. Hepimiz bu programı kullanıyoruz. Alternatifleri yok değil ama sıkıcı da olsa Excel gibisi yok. Aksi halde yüzlerce satırlık verilerimizi ve hesapları nasıl yapacaktık?

excel

Bildiğimiz sayılar, grafikler ve tablolardan farklı olarak Excel ile çok başka şeyler de yapılıyor. Etkileyici haritalardan estetik heykellere kadar başka programlara ihtiyaç olmadan oldukça ilginç projelere imza atılmış.

1- Nefes Alan Şehir Haritası

Manhattan şehrinin çeşitli istatistik veriler kullanılarak saat saat ev ve işte olan insanlarının durumunu gösteren bir harita.

nyBreathe1

2. Geleneksel Japon Sanatı Örnekleri

74 yaşındaki Japon sanatçı Tatsuo Horiuchi, basit bir şekilde geleneksel sanatı Excel’de yapmaya karar vermiş ve oldukça güzel bir çalışma ortaya çıkmış.


 3. Olimpik Zaferler

2012 Londra Olimpiyatlarını izleyen John Nelson, exceli kullanarak madalya alanların tarihini farklı bir şekilde işlemiş.


4- Arena Oyunu

Cary Walkin, Excel’i kullanarak role playing bir oyun tasarlamış. 2000 potansiyel düşman ve farklı sonları olan hikayeler…Oyunu indirmek isterseniz tıklayın.

5. Ninja Kaplumbağalar GIF

Excel kullanılarak oluşturulmuş Ninja Kaplumbağalar Gif’i.

ninja

6. Piksel Tablolar (Fotoğraflarınızı Excele Aktarın)

Resimlerdeki her pikselin excele çevrilmesiyle oluşan bir çalışma. Burada öncesi ve sonrasını görebilirsiniz.

Think Maths tarafından üretilen bu projeyi denemek için tıklayın.

7. Müzik Animasyonu

8. Huysuz Kedi

 

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir