Kişisel,  Tasavvuf

Kutlu Doğum Haftası

Kutlu_Dogum

Bu hafta “Kutlu Doğum Haftası“. Peygamber Efendimiz(SAV)’in dünyayı teşriflerinin 1438. yıldönümü. Dün akşam da Mevlid Kandiliydi. Danimarka’da yayınlanan rezil karikatürlerden sonra sanki bu yıl insanlar O’nu daha iyi anlamak çabasındaydı. Zaten O’nu anlasak, yaşamımızda O’na yer versek, birçok problemimizin çözüleceği aşikar. Dün akşam daha önce iki kez okuduğum Martin Lings‘in “Hz. Muhammed(S)’in Hayatı” isimli kitabını tekrar okumaya başladım.(Bkz. kitapyurdu) Kitap bir roman tadında yazılmış ve sanki siz de orada O’nunla berabermişsiniz gibi bir izlenim ediniyorsunuz. O açıdan tavsiye edilebilecek bir kitap.

Dün, kızımın gecikmiş doğum gününü kutladık, güzeldi. Eski fotoğraflara-video kayıtlarına bakınca insanın yüzüne bir tebessüm konuk oluyor. Tabii o büyüyünce ben de yaşlanıyorum 🙁
Kişisel tarihime not düşmek adına; 6 yıl önce işime bugün başlamıştım. O ilk heyecanı unutmak mümkün değil.
İK’dan gelecek haberi bekliyorum bu aralar, Ankara-İstanbul. Acaba hangisi?

6 Yorum

 • kendini

  dolaylı yollardan geldim blogunuza hiç kafamı karştırmadan ilk işten çıkışınızdan bu güne kadar arkası yarın tadında göze gezdirerek okudum tüm postlarınızı.. askere gidişinizi,tezkere çin saydığınız günleri,iş bulma çabalarınızı ve girişimlerinizi bir bir izledim ve ben şunu gözlemledim.. olsun ama harbi bi iş olsun istiyorsunuz yani “değsin”
  bazen neden istanbuldan çekiniyo ki dedim kendi kendime bazen de haklı tabi biizim yaşadığımız hayat mı?
  ama şu kadarını söylüyeyim aç kalcağımı bir bombalı saldırıda öleceğimi yada bir kapkaççının bıçağıyla can vereceğimi de bilsem yine de İSTANBUL derim.. ama tabii bu benim tercihim sizi bilemem..
  her zaman dediğiniz gibi hakkınızda hayırlısı olsun!!!!

 • Suat

  Önce bloguma hoşgeldin diyor ve sonra tüm yazıları okuma sabrı gösterdiğin için teşekkür ediyorum.İşim gereği 5 yıl boyunca çok farklı şehirler-insanlar gezdim, yani aslında İstanbul’dan korkum yok. Sadece, burdaki hayat standardımı orda koruyabilir miyim diye düşünüyorum. Sanırım evli değilsin. Evlenince insan sadece kendini düşünmüyor, eşini ve özellikle çocuğunu da düşünüyor. Yazılarda bahsettim: İstanbul’da kiraların yüksekliği,hayat pahalılığı, eş ve kızımın güvenliği gibi konular beni endişeye sevkediyor fakat, şuna da can-ı gönülden inanıyorum ki: insanın kaderinde varsa burda da kaza geçirir-bombalı saldırıya uğrar vs. İstanbul hayallerimi süsleyen bir şehir, sanırım olumsuz düşünceleri barındırmam, orda yaşayan ve aman biz kurtulmaya çalışıyoruz sen gelme diyen arkadaşlarımdan kaynaklanıyor. SOnuç niyetine aslında İstanbul’u istiyorum. Hayırlısı :))

 • Mislina

  Martin Lings’in kitabından bende de var.Cdye aktaşılmış halide var.Henüz o kitabı okumaya sıra gelmedi ama bir ara okuyacağım.İnşallah bende artık bir işe girerim:((

 • Suat

  Şehnaz, önce hoşgeldin. Bu kitabı okumanı şiddetle tavsiye ederim. Bir başlayınca bırakamıyorsunuz, sarıyor sizi. İş konusunda da inşallah dilekleriniz gerçekleşir. Ben sevdiğim bir iş olsun diye 6 ay bekledim, sonunda oldu çok şükür. Yardımcı olabileceğim bir konu olursa lütfen çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir