EN SON YAZILAR

Kısa Film-İyilik Yap İyilik Bul

İyilik bumerang gibidir, size döner. İyilik yapın iyilik bulun.

Life Vest Inside – Kindness Boomerang – One Day   isimli sosyal proje için hazırlanan kısa film, eskilerimizin “iyilik yap denize at, balık bilmezse Halık bilir” sözünü 5 dk içinde bize gösteriyor. 3 yıldır devam eden sosyal proje, şimdi de “İyilik Dansı-2014” adı altında bir etkinlik düzenliyor. Orjinal bilgilere lifeinvestinside.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hadi yeri gelmişken, modernizmin bizi iyilik yapmaktan alıkoyar hale getirdiği bir dünyada yaşadığımızı söyleyelim. Bugünü kötülemek, eski çok iyiydi demekten kaçınırım ama sanırım günümüzde, eskiye nazaran daha kötü bir dünyada yaşadığımız bir gerçek. Tabii bunda maddeye olan aşırı düşkünlüğümüzün etkisi yok değil. Manevi yanımızı unuttukça “neden iyilik yapayım ki?” sorusu, bilinçaltımızdan gelen bir sesle bizi yalnız bırakmaz. Hele de kötülük gördükçe.

2 yorum

  1. Evet kötülük gördükçe iyilikten uzaklaşabiliyor insan. Ben de benzer mantıkla bir yazı yazmıştım. http://turgayaksoy.blogspot.com.tr/2013/10/iyilik-yapmak-herkesin-yardma-ihtiyac.html

  2. Turgay Bey, yazınızı okudum. İyiliği karşılık beklemeden yapmak gerekiyor sanırım, ne kadar darbe alsak da :p

Yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.