EN SON YAZILAR

İphone 6S Plus’ı Tercih Etmek için 4 Sebep

Benim gibi İphone 6S ile 6S Plus arasında kararsız kalıyorsanız bu yazı size göre. Çünkü ben de ikisi arasında kararsız kalmıştım ama sonunda tercihimi İphone 6S Plus‘tan yana kullandım.

İphone 6S Plus Gold

İphone 6S Plus Gold

Peki tercihimi neden bu yönde kullandım ve sonuç ne oldu? İphone 6S Plus’ı Tercih Etmek için 4 Sebep

  • Bugüne kadar Android hiç kullanmadım, şimdi de istemedim. Aslında İphone 6S Plus benzeri Samsung Galaxy Note 5 ve Edge Plus telefonların bazı teknik özellikleri İphone’dan daha üstün ama İOS işletim sisteminden memnun olduğum için değiştirmek istemedim. İkisi arasındaki karşılaştırmayı daha önce yazmıştım, buradan bakabilirsiniz.
  • İphone 3G, 4 ve 5S’den sonra aslında 6S de büyüklük açısından yeterli gelebilirdi bana. Daha önce büyük ekranlı telefon kullanmayan ben, büyük ekrana geçmişken en büyüğüne geçeyim dedim. 6S ekranı 4.7 inç iken 6S Plus ekranı 5.5 inç.
  • Bunda 6S ile 6S Plus batarya farklılıkları etkili oldu. 6S Plus bataryası 2750 mAh iken 6S bataryası 1715 mAh değerinde. Bu da hepimizin kronik problemi olan gün içinde bataryanın bitmesi ve telefonu tekrar şarja takmamız anlamına geliyor 6S için. Plus’da ise böyle bir durum yok. Nitekim 6S Plus’ı iki gündür kullanıyorum, bataryanın ertesi güne geçtiğini görebildim ve elinizin şarj aletine gitmemesi çok güzel bir şey 🙂
  • Telefonu müzik, video ve fotoğraftan çok mailleri okuma, internette gezinme ve e-kitap okuma için daha çok kullanıyorum. Fakat küçük ekranda kitap okuma, bir süre sonra bıkkınlığa sebep oluyordu. Bunun için İpad almıştım. İpad’de kitap okuma, webde gezinme gerçekten çok güzel. Şimdi ise İpad’i bir kenara bıraktım diyebilirim, çünkü 6S Plus ile bu işimi rahatça görebiliyorum ve gözlerim de yorulmuyor.

Gelelim eksi yönlerine;

  • Telefonu tek elle kullanmak çok zor. Hele de bir elinizde kahve/çay varsa diğer elinizle telefonu kullanmak mümkün değil. Düşürmemek için dikkat etmek lazım. Araba kullanırken de tehlikeli…
  • Telefonu taşımak -eskiye göre- bir mesele oluyor. Kış mevsimine yaklaştığımız için ceketin cebinde rahat duruyor ama yazın biraz zor olacak gibi:)
  • Tabii ki yüksek fiyatı. 64 gb’lik modeli 3899 TL. Bu fiyata Lada Samara alabiliriz 🙂

Bu eksi yönleri olmasına rağmen müthiş bir deneyim yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Almayı düşünürseniz 16 gb yerine 64 gb’yi tercih etmenizi salık veririm.

Siz hangisini almak istersiniz?

İphone Alacak Olsanız Tercihiniz Hangisi Olurdu?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

2 yorum

  1. Büyük konuşmayım ama bir telefona o kadar para vermem. He bana hediye alacak olan olursa da 6S tercihimdir. 🙂

Yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.