EN SON YAZILAR
Anasayfa / Faydalı Bilgiler / IOS 8’de Görebileceğimiz En Önemli 7 Özellik

IOS 8’de Görebileceğimiz En Önemli 7 Özellik

Apple, IOS 8 işletim sistemini yayınladı. Uzun süredir beta test sürümü geliştiricilere açıktı. Nihayet isteyen herkes IOS 8 yazılımını cihazlarına yükleyebilecek.

Çok fazla acele etmemekte fayda var, zira bu tür büyük değişiklik içeren yazılım güncellemeleri sonrası cihazlarda sıkıntılar çıkabiliyor. En azından birkaç gün beklemek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca yazılımı yüklemek için telefonda 5.8 GB boş alan olması gerekiyor ki, bende şu an 261Mb boş alan var 🙁

Apple, IOS 8 için, şimdiye kadar hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için en büyük IOS sürümü olduğunu söylüyor. Aslında, her yeni versiyonda birkaç iyileştirme yaparak bizleri sevindiriyor, biz de, Android’de daha önce olan bir özellik IOS’a geldiği için mutlu oluyoruz :))

Bu yazılımı destekleyen cihazlar:

ios-8-destekleyen-cihazlar

Şimdi IOS 8 yazılımıyla ilgili önemli gördüğüm özelliklere geçebiliriz. En sevdiğim özelliğin Devamlılık olduğunu söyleyebilirim..

1. Mesajlar

Mesajlar, şimdi ailenizle ve arkadaşlarınızla her zamankinden daha iyi bir şekilde iletişimde olmanızı sağlıyor. Herhangi bir yazışmaya dokunarak sesinizi ekleyebiliyorsunuz. Gördüğünüz bir şeyin videosunu o anda çekip gönderebiliyorsunuz. Ailenizin ve arkadaşlarınızın nerede olduğunuzu görmeleri için konumunuzu kolayca paylaşabiliyorsunuz.

mesajlar

2. Aile İçi Paylaşım

Ailenizin altı üyesi, iTunes ve App Store’dan satın aldıklarını aralarında kolayca paylaşabilir. Üstelik birbirinizin fotoğraflarını, takvimlerini, konumlarını ve daha fazlasını da takip edebilirsiniz.

aile içi paylaşım

3. Devamlılık

İpad ve Mac, İphone’a gelen çağrıya cevap veriyor. (En sevdiğim özellik)

Bazen iPhone’unuz çaldığında yanında olmayabilirsiniz. Başka bir odada şarjda olabilir. Belki de sırt çantanızın diplerindedir. Ama Mac’iniz veya iPad’iniz yanı başınızdadır. iOS 8 kurulu iPhone’unuz ile aynı Wi‑Fi ağında oldukları sürece, şimdi bu aygıtlardan da telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Gelen aramalarda arayanın adı, numarası ve profil resmi görünür. Gelen aramayı bildirime tıklayarak veya bildirimi kaydırarak cevaplayabilir, yok sayabilir veya hızlı bir mesajla yanıtlayabilirsiniz. iPad veya Mac’inizden arama yapmak da çok kolaydır. Tek yapmanız gereken Kişiler, Takvim veya Safari’de bir telefon numarasına dokunmak veya tıklamak. Hepsi mevcut iPhone numaranızla çalışır; yani hiçbir şey kurmanız gerekmez.

devamlılık

4. iCloud Ortak Dizini

iCloud Drive. Her tür dosya, tüm aygıtlarınızda.

İyi haber: Şimdi her yerde, her belge üzerinde çalışabilirsiniz. Kötü haber: Şimdi her yerde, her belge üzerinde çalışabilirsiniz. Buna iCloud’daki sunumlar, PDF’ler, görseller ve çok daha fazlası dahil. Üstelik hangi aygıtta çalışırsanız çalışın; Mac’iniz ve PC’niz de dahil.

icloud

5. Sağlık

Şimdi aktivite izleyiciniz, kalp atış hızı monitörünüz, diğer sağlık ve fitness uygulamalarınız birbirleriyle haberleşebiliyorlar. Yani sizin için daha da sıkı çalışıyorlar. Üstelik, tüm bu bilgilere kolayca okunan bir gösterge panelinden erişilebiliyor.

sağlık


6. Fotoğraf

Fotoğraf arşiviniz daha profesyonel.

Şimdi iPhone, iPad veya iPod touch’ınızdaki tüm fotoğrafları ve videoları arayabilirsiniz. Fotoğrafın çekildiği tarihe, yere veya albüm adına göre filtreleyerek bulabilirsiniz. İşte, otobüste, restoranda veya tatilde. Aradığınız fotoğrafı bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

fotoğraf arşivi

Akıllı öneriler alın.

Anı yakalayın. Ve saniyeler içinde düzenleyin.

Akıllı ayarlar.

Fotoğraf filtreleri ve düzenleme araçları.

gibi birçok özellikle donatılmış fotoğraflar…

7- Yeni Kamera Modu: Hızlı Çekim

Güneşin batışını, hareketli bir sokağı veya bir çiçeğin açılmasını Kamera’nın yeni Hızlandırılmış video modunda kaydedin. iOS 8, dinamik olarak belirlenen aralıklarla enstantaneler çekerek tüm işi sizin yerinize yapar. Siz de belirli bir süre boyunca çekilmiş fotoğrafların hızlandırılmış sekansından oluşan bir video elde etmiş olursunuz. Tek yapmanız gereken, aygıtınızı istediğiniz şeyi çekecek şekilde yerleştirmek. Hızlandırılmış video modunu seçmek için kaydırın, Kayıt düğmesine dokunun, ve bırakın Kamera istediğiniz uzunlukta çekim yapsın.

hızlıçekim

IOS 8 ile ilgili tüm yeni özelliklere bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

Yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.