EN SON YAZILAR
Anasayfa / Bilim Teknoloji / Mobil Yaşam / İOS 8.3 ile Gelen Türkçe Siri Desteği ve Komik Örnekler

İOS 8.3 ile Gelen Türkçe Siri Desteği ve Komik Örnekler

Apple, son güncellemesi olan İOS 8.3‘ü yayınladı. Bu güncelleme ile beraber uzun zamandır merakla beklenen kişisel asistan uygulaması SİRİ‘ye Türkçe desteği geldi.

Siri artık Türkçe

Siri artık Türkçe kullanılabiliyor

iPhone 4s ve üzeri iPhone’lar ve iPad 2 ve üzeri iPad’ler için yayınlanan yeni güncelleme, Türkçe Siri’nin yanında birçok yenilik ve performans iyileştirmesini beraberinde getiriyor, bunlardan en önemlisi yeniden tasarlanmış Emoji Klavyesi.

Güncellemeyle birlikte gelen iyileştirmeler şöyle:

İOS 8.3 ile gelen düzeltmeler

İOS 8.3 ile gelen düzeltmeler

Güncellemeyi yükledim ve hemen Türkçe Siri’yi kullanmaya başladım, bazen saçmalasa da gerçekten faydalı görünüyor. Daha önce kişisel asistan anlamında dünyanın ilk sosyal robotu Jibo‘dan bahsetmiştim. O yazıda mevcut kişisel asistan uygulamalarının pek kullanışlı olmadığını yazmıştım, özellikle Türkiye’deki kullanıcılar için. İOS 8.3 ile gelen Türkçe desteği, Siri’nin ülkemizdeki kullanımını artıracaktır.

Türkçe Siri gelince, sosyal medyada Siri ile yapılan komik görüşmeler de aldı yürüdü. Onlardan beğendiğim bir kaçını paylaşmak istiyorum (yeri gelmişken fazla tıklansın diye büyük büyük internet sitelerimizin ve gazetelerin yaptığı gibi yapmayacağım, resimleri alt alta ekleyeceğim, gazetelerin bile artık bu yola başvurması beni rahatsız ediyor).

İOS 8.3 ile Gelen Türkçe Siri Desteği ve Komik Örnekler

1

7

8

6

2

5

4

3

Son olarak anket bölümünde daha önce paylaştığım bir anketi buraya ekliyorum. Türkçe Siri’den sonra kullanım oranı sanırım artacaktır.

Telefonunuzdaki Siri, S Voice gibi kişisel asistan uygulamalarını kullanıyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bir yorum

  1. Faydalı bilgiler var güzel bir paylaşım. Ayrıca yeni açılacak olan ve yüzlerce ücretsiz sanal markette en uygun fiyatlı ürünü bulabileceğiniz yeni sosyal alıveriş platformu Buypasa.com’u ziyaret edip alışverişinizi de yapabiliriniz. Detaylı bilgi http://onlinemagaza24.com’da.

Yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.