EN SON YAZILAR

HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6 Karşılaştırması

HTC ve Samsung, iki amiral telefonunu MWC 2015 etkinliğinde tanıttı. MWC (Mobile World Congress) etkinliği Barcelona’da düzenleniyor ve dünyaca ünlü firmalar burada boy göstererek o yıl içinde piyasaya süreceği ürünleri sergiliyor. Basında HTC, Samsung gibi büyük firmaların ürünleri ön plana çıksa da aslında MWC, cep telefonu dışında mobil dünyayı ilgilendiren bir çok kategoride toplantı ve konferansların yapıldığı bir platform. Daha detaylı bilgi almak için kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MWC 2015-Barcelona

MWC 2015-Barcelona

Bu yılki etkinlikte günlerdir merakla beklenen HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6 tanıtımı yapıldı. Apple ile mücadele eden bu iki büyük mobil üretici firma, Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlar içinde ön sırada yer alıyor. Hala IOS işletim sisteminden kurtulamayan benim için, Iphone’dan sonra gidebileceğim iki liman bunlar…Samsung’un plastik dış yüzü hala hoşuma gitmiyor ve HTC, metalik kasasıyla bu anlamda benim için öne çıkıyor.

HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6

HTC One M9 ve Samsung Galaxy S6

Telefonların hardware özellikleri aslında birbirlerinden çok farklı değil. Geri kalanı tamamen kişinin beğenisine kalmış. Kimi Samsung’dan çok memnunken, HTC’den vazgeçmeyenler de var. Bir de benim gibi İphone’dan geçemeyen.

HTC One M9 ile Samsung Galaxy S6’nın genel bir karşılaştırmasına bakarak “hangi telefonu almalıyım” sorusunu kendine soranlar için yardımcı olmaya çalışalım:

HTC One M9 Samsun S6 Karşılaştırma (Teknokulis'den alınmıştır)

HTC One M9 Samsun S6 Karşılaştırma (Teknokulis’den alınmıştır)

Görüldüğü üzere işlemciler birbirine yakın. Ekran çözünürlüğünde Samsung öne çıkarken ana kamerada HTC öne çıkıyor. Henüz fiyatları belli olmasa da 2300-2600 TL bandında olacağını düşünebiliriz. Yeni telefon alacaklar için bu iki cihazı beklemekte fayda var.

İki cihazla ilgili aşağıdaki video da fikir verebilir:

Ayrıca;

Iphone 6 Plus & Samsung Galaxy Note 4 ve HTC One M8 & Samsung Galaxy S5 karşılaştırmalarını merak ediyorsanız bu yazıya bakabilirsiniz.

5 yorum

  1. Karşılaştırma güzeldi.Eline sağlık. Yedek parça ve servis desteği hususunda da bilgi desteği bekler, iyi çalışmalar dilerim.

  2. Forza iphone diyorum 🙂

  3. Hidayet Bey, yedek parça ve servis desteği için sizle görüşüyoruz 🙂

  4. İphone dışındakileri de denemek istiyorum…

  5. Iphone güzel ama ben ce e kullanışlı samsung diyorum fiyatları karşılaştırarak buypasa.com dan aldığım cep telefonumu bu sefer samsung dan tercih ettim hakikaten tavsiye ederim.

Yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.