EN SON YAZILAR
Anasayfa / Bilim Teknoloji / Mobil Yaşam / Home Tuşu Kalkacak İphone 6S’in Farklı Özellikleri

Home Tuşu Kalkacak İphone 6S’in Farklı Özellikleri

Home Tuşu Kalkacak İphone 6S’in Farklı Özellikleri

Her yıl Eylül ayında yeni İphone modelini tanıtan Apple’ın, İphone 6S ismini vereceği neredeyse kesin olan modelinin farklı özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Eylül ayının son günlerinde lansmanı yapılacak diye düşünürsek Kasım ayında da Türkiye’de olur diyebiliriz.

Home Tuşu Kalkacak İphone 6S'in Farklı Özellikleri

Home Tuşu Kalkacak İphone 6S’in Farklı Özellikleri

Şimdi farklı sayılabilecek özelliklerine bakalım:

Apple Watch Kasası 

Giyilebilir Teknoloji alanında önemli bir model olan Apple Watch çeşitli tasarımlara sahip. İlgi çeken tasarımlardan Apple Watch Sport’un alüminyum kasası İphone 6S’de kullanılabilir. Böylece hem ekstra bir hafiflik hem de dayanıklılık sağlanmış olacak.

Home Tuşu Kalkıyor

Şüphesiz en önemli özellik home tuşunun kalkacak olması. Apple’ın aldığı patentler ortaya çıkınca, gelecek ürünlerinde ne kullanacağı da az çok belli oluyor. Home tuşunu kaldıran bir patenti alan Apple, muhtemelen İphone 6S’de bu teknolojiyi kullanacak. Alıştığımız home tuşu yerinde düz bir alan olacak. Altına yerleştirilen özel bir sensör sayesinde buraya sertçe basıldığında home tuşunun görevi yerine gelecek. Bu alan altında parmak izi okuyucusu da yine bulunacak.

12 Megapiksel Kamera

İphone 6 modellerinde 8 megapiksel kamera bulunuyor. Samsung yanında düşük kalan bu değer, yeni modelle 12 megapiksele çıkacak. Ön kameranın da 5 megapiksel olacağı tahmin ediliyor. Hali hazırda Samsung’un fotoğraf kalitesinin İphone’dan çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle konser, toplantı gibi loş ışıklı yerlerde İphone’umla fotoğraf çekmek istemiyorum bile…

Force Touch Özelliği

Ekran üzerinde belli bir alana güçlü bir şekilde basınca kullanıcıya farklı bir işlev sunulacak. Örneğin harita uygulamasında yer imi işaretlemek için ekrana sertçe basmak yeterli olacak. Force Touch özelliğini birçok farklı uygulama kullanacak gibi görünüyor.

Apple SİM

İpad Air 2 ve İpad Mini 3 tanıtımında bahsedilen Apple Sim özelliği, yavaş yavaş yeni modellerde yer alacak. Apple Amerika’da T-Mobile, AT&T, Sprint ve İngiltere’de ise EE ile anlaşmalı ama Türkiye’deki operatörlerle ne zaman anlaşır, şimdilik bilinmiyor. Apple Sim, destekleyen operatörler arasında kısa dönemli data paketleri alıp kullanabilmeyi sağlıyor.

2 GB RAM ve IOS 9

Apple ürünlerinde RAM miktarı, rakip telefonlara göre daha düşüktür fakat Apple’ın işletim sistemi stabil olduğu için Android’e göre sorun teşkil etmez. Çünkü 4 GB RAM’e sahip bir Samsung telefonu, hiç uygulama açmasanız da arka planda açık olanlar sebebiyle RAM’in neredeyse yarısını kullanır, İphone’da ise böyle değildir. İphone 6S’de 2 GB RAM kullanılacak ve 64 GB ile 128 GB kapasiteli bellekler olacak. IOS 9 işletim sistemini sanırım Eylül’e kadar yetiştirecekler ve ürün IOS 9 ile satışa çıkacak.

Android işletim sistemine geçeyim mi yoksa yine İphone ile devam mı edeyim sorularımın yanıtı sanırım yine İphone’dan yana olacak. Ya sizin tecrcihiniz?

6 yorum

  1. Paylaşımlar güzel ve bilgilendirici olmuş elinize sağlık. Birde benim paylaştıklarıma göz atmak isterseniz http://onlinemagaza24.com adresini inceleyebilirsiniz. Ayrıca yakında açılacak olan buypasa.com adresine girip paylaştığımız marka ve modellerde ürünleri satın alıp onlarca sanal dükkana gözatabilirsiniz.

  2. Sabırsızca yeni iphone’u bekleyen biri olarak home tuşunun kalkmayacağını düşünüyorum. Çünkü iphone’da aynı tuş parmak izi teknolojisi ile kullanılıyor ve apple’ın bu teknolojiden vazgeçmeyeceğini düşünüyorum.

  3. Suat bey ne güzel bir siteniz var böyle. Emeğinize sağlık

Yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.