Future,  Teknoloji

Havada Sizi Takip Eden Drone Kamera Lily

Havada Sizi Takip Eden Drone Kamera Lily

İnsansız hava araçları(İHA) sınıfında yer alan ve uzaktan kumanda edilen aletlere verilen genel isim drone. Farklı kullanım amaçları olan bu cihazlar son zamanlarda son kullanıcıya kadar inmiş durumda ve firmalar çok farklı uygulamalar için bu drone’ları üretiyor.

Lily Drone Kamera Sizi Takip Ediyor.
Lily Drone Kamera Sizi Takip Ediyor.

Alibaba gibi büyük e-ticaret firmaları, belli ağırlığa kadar gönderilerini bu drone’lara müşterilerine iletmeyi planlıyor ve bunla ilgili çalışmalar yürütüyor. Bir nevi helikopter diyebileceğimiz bu cihazlar, üzerine takılan kameralarla daha işlevsel hale gelebiliyor ve yerden uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor.

Bu yazıya konu olan drone ise yerden kumanda edilmeye gerek duymaksızın havaya attığınızda sizi belli bir yükseklikten takip edebiliyor!! Kullanıcı üzerinde drone ile haberleşmeyi sağlayan küçük bir cihaz bulunuyor. İlginç tanıtım videosu olan Lily Camera‘nın kullanımı gayet kolay:

3 farklı modeli olan Lily Camera, sporcular, kayakseverler ve rafting gibi sporlarda çok kullanışlı gözüküyor. Film, dizi yapımcıları ve klip çekmek isteyen profesyoneller için birebir. Amatör kullanımda da işe yarar gözüküyor.

Kendi internet sayfasından sipariş verebiliyorsunuz, Şubat 2016’da ise gönderimi sağlanacak. Şimdilik fiyatı 519 USD. Belki bizim gibi kullanıcılar için lüks olabilir ama adrenalin içeren sporları yapanlar için güzel bir klip çekmenizi sağlayabilir.

Detayları ve teknik özellikleri için kendi sitesini ziyaret edebilirsiniz.8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir