EN SON YAZILAR

Hangi Bisikleti Almalıyım? (1) Genel Bilgiler

Hangi bisiklet

Baharın müjdecisi kışın son demlerinde ortaya sürpriz şekilde çıkıveren güneş ile benim tatlı telaşım da başlar. Evet, bisikletin üzerindeki tozu alırım heyecanla. Ankara’da yaşayan biri olarak, bisiklet aşığı değilim maalesef, kışın insanın yüzünü ısıran kara iklimi kışlarında bisiklete binecek kadar ancak, bu işin amatör ruhlu meraklısı ve biraz tembelce bir tutkunuyum. Asıl telaş ise, bisiklet alsam mı ya da hangi bisikleti alsam diyen, benim bisiklete ilgimi bilen arkadaş çevrem ve onların tanıdıkları.

GUYAPIsrecordRedW_09 002

Bu günümüzde epey zor bir soru. Çünkü bisikletlerle yapılan şeyler o kadar çeşitlendi ve her ilgi alanına uygun bisiklet tasarımları var ki, bisiklet almak isteyen ve en son çocukluğunda bisiklete binmiş biri bir bisiklet dükkanına girince göreceği çeşitler karşısında kendinden geçip kararsız kalabilir. Hele hele aldığı bisiklet için bile acaba doğru bisikleti mi aldım diye bir sezon düşünebilir.

Mesela siz aşağıdaki bisikletlerden hangisini beğendiniz?

2 3 5 6 7

1

İnsanın kafası belki karışmıyor ama hepsi, deniz bisikleti dışında iki bisiklet grubundan türemiş ve ihtiyaca göre özelleşmiş bisikletler; dağ bisikleti ve yol bisikleti.

Devam edecek…

(Bu yazı dizisi Mehmet Levent tarafından kaleme alınmıştır, kendisine teşekkür ederim).12 yorum

  1. Cocuklugum hayalini bisiklet ankara bu hayale yardımcı olmadı belki adana da tekrar canlanır hayalim;-)

  2. Adana coğrafya olarak daha müsait, olur belki:)

  3. İlkokul da bisikletim alındığındaki sevinci unutamam. Bir ulaşım aracından ziyade çocukluk gelir aklıma. Bir de çamurluğu olmayanlar adamın sırtına kadar yağmurda su atar : ) onu bilirim

  4. Benim de çocukluk anım var, şimdiki gibi kolay değildi bisiklet almak.

  5. Fatih Kavutcu

    Ilk bisikletim 2. El markasını bile hatırlamadigim küçük bir bisikletti. Malum maddiyat durumları ama sevinç bi o kadar büyük. Bi o sevinci unutmam mümkün değil birde bisikletimin eseri ömür boyu taşıyacagim kırık ön dişimi 🙂

  6. Hımm kırık ön diş:)

Yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.