Bisiklet Yazıları,  Misafir Yazarlar,  Seyahat

Hangi Bisikleti Almalıyım? (1) Genel Bilgiler

Hangi bisiklet

Baharın müjdecisi kışın son demlerinde ortaya sürpriz şekilde çıkıveren güneş ile benim tatlı telaşım da başlar. Evet, bisikletin üzerindeki tozu alırım heyecanla. Ankara’da yaşayan biri olarak, bisiklet aşığı değilim maalesef, kışın insanın yüzünü ısıran kara iklimi kışlarında bisiklete binecek kadar ancak, bu işin amatör ruhlu meraklısı ve biraz tembelce bir tutkunuyum. Asıl telaş ise, bisiklet alsam mı ya da hangi bisikleti alsam diyen, benim bisiklete ilgimi bilen arkadaş çevrem ve onların tanıdıkları.

GUYAPIsrecordRedW_09 002

Bu günümüzde epey zor bir soru. Çünkü bisikletlerle yapılan şeyler o kadar çeşitlendi ve her ilgi alanına uygun bisiklet tasarımları var ki, bisiklet almak isteyen ve en son çocukluğunda bisiklete binmiş biri bir bisiklet dükkanına girince göreceği çeşitler karşısında kendinden geçip kararsız kalabilir. Hele hele aldığı bisiklet için bile acaba doğru bisikleti mi aldım diye bir sezon düşünebilir.

Mesela siz aşağıdaki bisikletlerden hangisini beğendiniz?

2 3 5 6 7

1

İnsanın kafası belki karışmıyor ama hepsi, deniz bisikleti dışında iki bisiklet grubundan türemiş ve ihtiyaca göre özelleşmiş bisikletler; dağ bisikleti ve yol bisikleti.

Devam edecek…

(Bu yazı dizisi Mehmet Levent tarafından kaleme alınmıştır, kendisine teşekkür ederim).12 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir