Misafir Yazarlar

Blog Yazmak İnsana Ne Kazandırır?

Blog Yazmak İnsana Ne Kazandırır?

Blog yazma süre zarfımda bu işlemin bana neler kazandırdığını gördüm ve tecrübe ettim. Bu yazımda size blog yazmanın faydalarını ve bizlere neler kattığını anlatacağım. Burada yazanların hepsi benim yaşamış ve tecrübe ettiğim faydalardır. 2 Aylık blog yazma serüvenimde hayatım düzene girdi diyebilirim.

Blog Yazmanın Faydaları

Blog yazmanın yararlarını sizinle bir liste şeklinde paylaşmak istiyorum. Benim için en önemli olanı disiplindir.

Düzen ve Disiplin:

Hayatını benim gibi düzene sokmakta sıkıntı çeken herkese tavsiyem blog yazmalarıdır. Yazdığınız yazıların bir okuyanının olması sizi onlara karşı sorumluluk sahibi olarak gösteriyor ve sizi sürekli yeni yazı yazmaya itiyor. Bunun sonucunda siz de günlük yazı yazmaya çalışıyorsunuz ve bir düzene giriyorsunuz. Bilgisayarın başına oturduğunuz saat, kalktığınız saat belli oluyor. Bu da sizin zamanı kontrol etmenize yarıyor. Bana en çok katkısı bu yönde olmuştur.
Arkadaş Çevresi ve Yeni Kişiler

Blog yazmaya başlarken düşüncelerim arasında olan yeni kişileri tanıma projemi gerçekleştirdim. Yeni dostlar ve arkadaşlar edinmek hayatımda tattığım en iyi şeylerden biri. Blog yazarken yaşıtım ve benden büyük bir çok kişiyi tanıdım ve dost edindim. Yeni nesil çocuklarından olmam sebebiyle biraz asosyal olduğumu düşünüyordum. Yazılarımı paylaştıkça ilgi çekmeye ve arkadaşlar edinmeye başladım. Blog kardeşliği kurduk, orada sohbetler ediyoruz. Bu gerçekten çok güzel bir duygu. Yeni kişiler tanımak için siz de blog yazabilirsiniz.

Saygınlık

Aklıma bu işe girerken hiç gelmeyen bir durumdu. Blog yazmak etrafınızdaki insanların size bakışlarını çok değiştiriyor ve onların gözünde daha saygın bir birey haline geliyorsunuz. Sizi tanımak isteyen bir kişiye blogunuzun adresini vererek hiç yorulmadan kendinizi ona anlatabilirsiniz.

Öğrenme Kabiliyeti

Yazı yazmak için okumanız gerekir. Blogçuların ilk şartlarından biridir. Siz bir yazıyı okur ve bilgi sahibi olursanız ancak o şekilde öğrendiğiniz bilgileri diğer insanlara aktarabilirsiniz. Bilgiyi aktarmak için okumak gerekir, okuduğunuz makaleden öğrenmek istediğiniz bir bilgiden daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Bu da sizin ekstra bilgi kazanmanızı sağlar.

Blog yazmak insanlara normal düzeyde katkı sağlarken, benim gibi öğrenci arkadaşlara en üst düzeyde katkı sağlamakta. Blog yazmanın yararlarını buraya yazarak bitiremem. Benim aklımda olan ve faydasını gördüğüm bunlar. Blog yazmanın yararları hakkında sizde görüşlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında 

Merhaba Ben Onur Çakır sizlere Kişisel Blog adresimde özgün içerikler üretmeye çalışıyorum. Yazılarımda kendi düşüncelerimi, okuduğum kitapları, izlediğim filmleri aktarıyorum. Tüm bunlara ek olarak WordPress, SEO gibi alanlarda kaliteli yazılar yazıyorum. Umarım blogumu beğenirsiniz.

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir