EN SON YAZILAR

Blog Yazarlığım 10 Yaşında

Bundan tam 10 yıl önce bugün, 28 Ocak 2005 tarihinde ilk blog yazımı yazarak blog dünyasına adım atmıştım. Tam 10 yıl olmuş, dile kolay, az zaman değil.

i-love-blog

kişisel, teknoloji blog

Blog dünyasına adım atmadan önce kendimce kağıtlara yazılar yazardım arasıra. Kişisel bir web sayfam vardı ama blog tarzında değildi. Yazıları blog şeklinde nasıl yazabilirim, aslında böyle bir platform olsa ne kadar iyi olur derken araştırmalarım sonucu Google‘ın Blogspot platformunu buldum. Blogspot’u aslında başka biri bulmuş, O da benim gibi düşünmüş sanırım, kişisel web sayfası yerine günlük tarzı bir web sitesi. Biraz ünlenince -yanlış hatırlamıyorsam- Google, Blogspot’u 1 milyon dolara satın almış.

23 Haziran 2014 tarihine kadar bu ilk blogumda yazmaya devam ettim, adı “Dilimden Dökülenler” . Daha sonra WordPress altyapısı ve suatsaygin.net alan adına geçtim ve biraz da yazılarımı kişisel düşüncelerimden çıkararak merak ettiğim, hoşuma giden, ilgimi çeken bilim,teknoloji vb gibi konularda yazmaya başladım. Bir öncekine göre biraz daha amatörlükten sıyrılmaya çalıştım diyebilirim. Şu anki blog için gelen olumlu tepkiler beni mutlu kılıyor. Hatta bazen “bu yazıları sen mi yazıyorsun, yoksa kopya mı?” sorularına maruz kalıyorum 🙂

Dilimden Dökülenler blogum aslında kişisel tarihimden izler barındırıyor. İlk yazımdan 2 ay sonra askere gittim, evli ve çocuklu biri olarak askerde yaşadıklarım, sonra iş arama maceralarım, bekleyişlerim, dertlerim vs derken bir anlamda yaşadıklarımı bloga aktarmışım. Şu an ilk blogla ilgilenmesem de ara sıra eski yazılarımı bakmıyor değilim 🙂

Haziran 2014’den bugüne devam ettiğim bu yeni blogda eskisine oranla çok daha fazla kişiye ulaşmışım. Google Analytics verilerine göre 78.000 kişi / 222.000 sayfa görüntüleme verileri, benim amatör blogum için fena sayılar değil aslında. Bazı arkadaşlarım sitenin ismini değişmemi teklif ettiler, bazen düşünmüyor değilim ama yine de sanırım bu şekilde devam edeceğim. Bilim,teknoloji, iş hayatı dışında bazen çok hoşuma giden bir kısa filmi de burada paylaşabiliyorum. Aslında blog da biraz bu zaten, amatör ruhu kaybetmemek. Elimden geldiğince yazmaya devam edeceğim, bir de kitap yazma fikrim var ki, kırk yaşına merdiven dayadığım bu demlerde onu da gerçekleştirmeye çalışacağım, bakalım nasip.

Son söz niyetine; blog dünyasında 10 yılı tamamlamışım, buna seviniyorum tabii ama bir de işin öbür yanı var ki, 10 yıl da ömrümüzden azalıp gitmiş. Zaman, bir gözyaşı misali akmış yanaklarımızdan. 15. yıl dönümünü de buradan sizle paylaşmak ümidiyle…..

8 yorum

  1. Maşallah diyelim nazar değmesin…. Bence alan adınızı değiştirmemelisiniz. şahsi fikrim 🙂

  2. Hilal, teşekkürler. Alan adı değiştirme konusunda çok kararsız kalmıştım, sanırım böyle devam edecek. İnşallah sen de blogun için bir 10.yıl yazısı yazarsın:)

  3. Nice 10 yıllara diyelim 🙂

  4. Çok teşekkürler Turgay Bey

  5. maaşallah Suat abi 🙂 darısı benim başıma 🙂 Bence de çizgini bozma, sonuçta burası kendi alanın isim de içerik de senin içinden geldiği gibi olmalı 🙂
    Tekrar tebrikler 🙂 Görüşmek üzere!

  6. Cem, güzel sözlerin için çok teşekkür ederim:)

  7. Başarılarının devamını dilerim kardeşim. Bizde ufaktan bişeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu arada sahifa çok iyi tema, çok kaliteli.

  8. Teşekkür ederim, size de başarılar dilerim.

Yorum yazarak katkıda bulunabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.