Mobil Yaşam,  Teknoloji

Akıllı Telefonlarımızla Çektiğimiz Fotoğraflardan Nasıl Para Kazanabiliriz?

Bu yazıda akıllı telefonlarımızla çektiğimiz fotoğraflardan nasıl para kazanabileceğimize değineceğiz. Hemen herkesin elinde artık akıllı telefon var. Yüzlerce binlerce fotoğraf çekilip sosyal medyada paylaşılıyor. Çektiğimiz kaliteli fotoğraflardan para kazanmak mümkün, nasıl mı?

how-to-make-money-with-your-smartphone

Öncelikle kaliteli fotoğraflar çekmemiz gerekiyor. Sosyal medyada dolaşan binlerce gereksiz fotoğraf var, bunlardan para kazanılacak değil elbette.  İnsanları etkileyecek  ilham verebilecek kişi, yer, panorama, günün anı gibi fotoğraflar olabilir. Tabii en önemlisi özgün olması. Örneğin şimşeklerin yere indiği Ankara fotoğrafları oldukça ilginçti.

şimşek

Telefonlarımıza bazı uygulamaları eklememiz gerekiyor:

1- Instagram :

Dünyaca ünlü uygulamayı sanırım herkes biliyordur. Burada esas olan “Önerilen Kullanıcı” olmak.

Detayları bu adreste  bulabilirsiniz. Markalar ve işletmeler için önerilen kullanıcı olmak önemli.

2- Twenty20 :

 Önceden Instacanvas olarak bilinen fotoğraf uygulaması. Burada fotoğraflar alınıp satılabiliyor. (IOS / Android)

3- UPLO :

Fotoğrafların alınıp satılabildiği IOS uygulaması.

4- Snapseed :

Fotoğrafları editlemek için kullanabilecek önemli bir uygulama. (IOS / Android)

Bu uygulamaları telefonlarınıza indirdikten sonra tek yapacağınız orjinal fotoğraflar çekip yüklemek ve beklemek. Fotoğraflarınız beğenilirse size ücret ödeniyor.

Scoopshot Uygulaması

Son olarak Scoopshot uygulamasını tanıtmak istiyorum. Bu uygulamanın diğerlerinden ayrılan özelliği habercilikle ilgili olması. İnsanların sıcak gelişmeleri anında fotoğraflayıp dünyanın medya devlerine ulaştırmasını sağlıyor. Scoopshot bunu yaparken fotoğrafı çeken kullanıcıların fotoğraflarda imzasını yayınlayarak karşılığında para kazandırıyor. Örneğin, büyük bir siyasi protesto, bir trafik kazası, futbol maçındaki olaylar, doğal afet gibi birçok farklı kategoride fotoğraf paylaşmak mümkün. Söz konusu fotoğraflar, Scoopshoot ile anında dünyanın önde gelen medya devlerine ulaşıyor.
scoopshot1

Türkiye’de Hürriyet Dünyası başta olmak üzere medya şirketlerinin Scoopshoot’a yüklenen fotoğrafları yayınlarında kullanması durumunda ise kullanıcılar para kazanıyor. Şu anda Sccopshot’tan fotoğraf kullanan medya şirketleri arasında SkyNews, Deutsche Welle, USA Today, Metro gibi önde gelen medya kuruluşları bulunuyor. Hürriyet’e ait bu uygulamanın IOS, Android ve Windows indirme linkleri;

https://store.scoopshot.com/app/hurriyet/ios

https://store.scoopshot.com/app/hurriyet/android

https://store.scoopshot.com/app/hurriyet/wp

Konuyla ilgili detaylı bilgiye Hürriyet’teki bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir